FAQ

Kiedy schodzi opuchlizna po makijażu permanentnym oczu ?

 

Tuż po zabiegu makijażu permanentnego oczy mogą być lekko opuchnięte i zaczerwienione. Po zamknięciu powiek odczujesz delikatne mrowienie. Wystąpienie opuchlizny po zabiegu jest więc rzeczą naturalną i nie powinnaś się martwić.Opuchlizna po makijażu permanentnym oczu utrzymuje się od kilku godzin do 2 dni. Szybkość jej schodzenia i intensywność puchnięcia oczu jest uwarunkowana indywidualnymi właściwościami każdego organizmu.

 

Co na opuchnięte oczy po makijażu permanentnym ?

 

Na opuchnięte powieki najlepiej zrób zimny okład. Zimno najlepiej koi oczy i powoduje, że opuchlizna szybko schodzi. Możesz użyć czystych schłodzonych worków żelowych, okładu z herbaty czy rumianku. Uważaj na żel do oczu ze świetlikiem, często uczula skórę!

 

Jak długo się goi makijaż permanentny oczu ?

 

Pełny cykl gojenia się oczu po zabiegu makijażu permanentnego łącznie z wyłuszczeniem się skóry trwa około 14 dni.

 

Kiedy schodzą strupki ?

 

Po zabiegu makijażu permanentnego oczu skóra łuszczy się w pigmentowanym miejscu. Bezpośrednio po zabiegu kolor makijażu jest bardzo intensywny. Po wyłuszczeniu się skóry blednie o około 40-50%. Skóra zaczyna łuszczyć się około 3 dnia po zabiegu. Strupki powinny odpaść same. Nie wolno im pomagać.

 

Makijaż permanentny oczu – kiedy można się malować po zabiegu ?

 

Nie rób makijażu w dniu zabiegu. Jeśli to możliwe daj odpocząć oczom bez makijażu.

 

 

 

Pielęgnacja po zabiegu

Do całkowitego wygojenia się skóry nie wolno używać żadnych preparatów na porost rzęs. Możesz zacząć je stosować po wygojeniu się skóry i po drugiej wizycie. Pamiętaj, że preparaty na porost rzęs należy odstawić również na miesiąc przed zabiegiem.

Przez około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym oczu nie należy korzystać solarium. Nie powinnaś opalać się po, żeby nie wystąpiły odbarwienia w makijażu. Zrezygnuj również z basenu, zabiegów SPA i sauny do momentu całkowitego wygojenia się skóry.

Po zagojeniu oczu dbaj o skórę wokół nie nadal. Nie pozwól, aby była wysuszona. Do pielęgnacji skóry pigmentowanej powinnaś używać tylko kosmetyków polecanych przez linergistkę, żadnych innych.

Makijaż permanentny oczu polega na wprowadzeniu w skórę barwnika w linii rzęs górnych, dolnych, lub wykonaniu tzw. trwałej kreski ozdobnej w formie eyelinera dopasowanej do kształtu oka.

 

Makijaż permanentny oczu

Komfort, wygoda życia, nienaganny wygląd i czas – to rzeczy bardzo pożądane przez współczesne kobiety. Żyjemy szybko, pracujemy za dużo i stanowczo mamy za mało czasu. Jak w takim pędzie znaleźć czas na codzienny makijaż? Jak w ciągu dnia utrzymać perfekcyjny wygląd?

 

Z pomocą spieszy makijaż permanentny. Rano po przebudzeniu, w drodze do pracy, w pracy, na siłowni i w klubie ze znajomymi można wyglądać świetnie!

Gabinet kosmetyczny Koszalin - Zabiegi kosmetyczne Kołobrzeg Koszalin

Profesjonalne zabiegi szyte na miarę:

 

 

Laser – Mezoterapia – Makijaż permanentny – Kwasy – Egzosomy – Biostymulatory – Nici PDO – Nici PLLA – Usuwanie laserowe – Peeling – Oczyszczanie manualne - Wolumetria twarzy - Modelowanie ust - Toksyna botulinowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©Atelier Piękna

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu
Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu

Adres:

ul. Zwycięstwa 234,  75-001 Koszalin

 

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 18:00

sobota - niedziela: Zamknięte

Atelier Piękna

 

tel: +48 792 989 050

 

mail: marta-mielke@wp.pl

Info:

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu
Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu