FAQ

Jak długo goją się usta po makijażu permanentnym?
 

Pełny cykl gojenia ust po makijażu permanentnym łącznie z wyłuszczeniem trwa około 14 dni. Usta zaczynają się wyłuszczać około 3 dnia. W ciągu około 7 dni makijaż wyłuszczy się i jego barwa stanie się jaśniejsza nawet o 50%. Dlatego tez obowiązkowa jest druga wizyta, na której makijaż permanentny ust jest uzupełniany i korygowany. Pamiętaj, że nie wolno skubać łuszczącego się naskórka. W przeciwnym razie mogą wystąpić odbarwienia w makijażu.

 

Czy należy dezynfekować usta po makijażu permanentnym?

 

Tak, przez pierwsze 2-3 dni należy dezynfekować delikatnie Octeniseptem zwłaszcza po jedzeniu.

 

Kiedy można malować usta po makijażu permanentnym?

 

Poczekaj z malowaniem ust do ich wygojenia. Zwykłej pomadki nawilżającej w sztyfcie możesz użyć już po 1 tygodniu. Kolorowe pomadki i błyszczyki możesz użyć dopiero po pełnym wygojeniu czyli najwcześniej po 14 dniach.

 

Makijaż permanentny ust – pielęgnacja po zagojeniu.

 

W pielęgnacji ust po zabiegu makijażu permanentnego najważniejsze jest to, aby je nawilżać, a nie natłuszczać Niezależnie jaką metodą wykonasz makijaż, zawsze nawilżaj skórę po zabiegu. Nie mocz, nie trzyj i nie dotykaj ust. Dbaj o ich higienę. Nie powinnaś myć ich mydłem. Stosuj tylko kosmetyki polecone przez linergistkę.

 

Po każdym posiłku dezynfekuj usta – polecamy to zwłaszcza osobom, które maja skłonność do występowania opryszczki. Przed około 2 tygodnie po wykonanym makijażu permanentnym ust nie należy korzysta z basenu, zabiegów SPA, sauny i solarium (aby uniknąć ryzyka infekcji).

 

Uwaga! Jeśli nie zastosujesz się do powyższych zaleceń, na Twoich ustach mogą wystąpi przebarwienia i odbarwienia makijażu. Polecam krem z witaminą E, przeznaczony do pielęgnacji ust po zabiegu w domu. Smaruj nim usta kilka razy dziennie. Po kilku dniach krem z witaminą E możesz zastąpić go balsamem do ust Blistex Intensive Lip Relief, który doskonale goi, koi i uśmierza spierzchniętą skórę ust.

 

Jak przygotować się do zabiegu ?

3 dni przed każdym zabiegiem oraz uzupełnieniem makijażu zaleca się więc przyjmowanie leku przeciwwirusowego, który ma za zadanie uchronić organizm przed infekcją.

Zadbaj o nawilżenie ust. Jeśli Twoje usta są suche i spękane, to dodatkowa ingerencja igły zrani je jeszcze bardziej. Po zabiegu będą intensywnie się łuszczyć, a barwnik wprowadzony do suchej skóry nie zostanie w niej na długo.

Możesz wykonać delikatny peeling, który skutecznie usunie suchy naskórek oraz użyć kosmetyków odżywczych i nawilżających.

Kobiety dbają dziś o swój wygląd bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i jak nigdy wcześniej mają ku temu mnóstwo możliwości. Jedną z nich jest makijaż permanentny. Jeszcze niedawno zabieg ekskluzywny i mało popularny. Dziś makijaż permanentny to zabieg tak popularny jak każdy inny zabieg kosmetyczny. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele metod wykonania, jakość usług jest wysoka a ceny bardzo przystępne. To wszystko sprawia, że makijaż permanentny ust stał się w zasięgu ręki większości kobiet.

 

Makijaż permanentny ust – must have nowoczesnej kobiety!

Makijaż permanentny ust

Komfort, wygoda życia, nienaganny wygląd i czas – to rzeczy bardzo pożądane przez współczesne kobiety. Żyjemy szybko, pracujemy za dużo i stanowczo mamy za mało czasu. Jak w takim pędzie znaleźć czas na codzienny makijaż? Jak w ciągu dnia utrzymać perfekcyjny wygląd?

 

Z pomocą spieszy makijaż permanentny. Rano po przebudzeniu, w drodze do pracy, w pracy, na siłowni i w klubie ze znajomymi można wyglądać świetnie!

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu

Profesjonalne zabiegi szyte na miarę:

 

 

Laser – Mezoterapia – Makijaż permanentny – Kwasy – Egzosomy – Biostymulatory – Nici PDO – Nici PLLA – Usuwanie laserowe – Peeling – Oczyszczanie manualne - Wolumetria twarzy - Modelowanie ust - Toksyna botulinowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©Atelier Piękna

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu
Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu

Adres:

ul. Zwycięstwa 234,  75-001 Koszalin

 

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 18:00

sobota - niedziela: Zamknięte

Atelier Piękna

 

tel: +48 792 989 050

 

mail: marta-mielke@wp.pl

Info:

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu
Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu