Przeciwskazania do zabiegu

kobiety, które są w okresie laktacji

 

osoby, które cierpią na choroby autoimmunologiczne

 

 

osoby, które stosują leki przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne czy niesteroidowe

 

kobiety w ciąży

 

osoby, które posiadają choroby infekcyjne w zakresie skóry

 

 

osoby, u których często tworzą się bliznowce

 

Jakie mogą być powikłania po jego podaniu?

Sam zabieg, podczas którego wstrzykiwany jest do tkanek kwas polimlekowy jest w zasadzie bezpieczny. Zdarzają się jednak rzadkie przypadki, kiedy to mogą wystąpić różnego rodzaje powikłania po jego podaniu. Przede wszystkim występują one bardzo rzadko, w niewielkiej formie, a co więcej – samoistnie zanikają.

 

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona lub też możemy wyczuwać pod palcami lekkie jej wybrzuszenia. Mogą również pojawić się siniaki, szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy osobami o wrażliwej skórze. Poza tymi objawami możemy spotkać się jeszcze z niewielkimi, miejscowymi obrzękami, którym towarzyszy nadwrażliwość na dotyk. Czasami może także pojawić się umiarkowany ból. Niektórzy pacjenci po zabiegu wyczuwają także niewielkie grudki podskórne.

 

Jeżeli spotkałeś się z którymś z tych powikłań, nie panikuj! Kwas l polimlekowy ulega procesowi resorpcji w organizmie, co oznacza, ze wszystkie wyżej wymienione objawy powinny w krótkim czasie samoistnie ustąpić.

Kwas polimlekowy – jakie są efekty jego użycia?

W odróżnieniu od kwasu hialuronowego, kwas polimlekowy nie powoduje efektu sztuczności. Jego działanie jest naturalne, stąd też jest on szczególnie odpowiedni dla osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z kosmetologią estetyczną lub też mają drobne niedoskonałości ciała, które chcą wyeliminować bez zbytniej ingerencji w organizm.

 

Kwas polimlekowy doskonale uwydatnia kontur twarzy oraz poprawia ogólną kondycję naszej skóry. Wspaniale radzi sobie także z bruzdami, które pojawiają się w okolicach warg i nosa, czy też podbródka. Jest pomocny w eliminacji opadających kącikach ust czy obwisłej skóry. Kwas polimlekowy nie jest wykorzystywany jedynie do zabiegów w okolicach twarzy, ale i całego ciała.

 

Jest naturalny, dlatego też dobrze się przyswaja. Efekty pełnej kuracji z użyciem kwasu l polimlekowego mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat od ostatniego zabiegu. Jest to więc długi okres, w ciągu którego nie musimy martwić się utratą jędrności skóry w pewnych partiach naszego ciała. Co więcej, dzięki temu, że preparat przyswaja się powoli, ale równomiernie, nie otrzymamy efektu nagłej, zaskakującej zmiany, ale będziemy przyzwyczajać się miarowo do naszego nowego, piękniejszego wyglądu. Kwas polimlekowy sprawdza się również w przypadku modelowania kształtu twarzy oraz kości policzkowych.

Kwas polimlekowy – co to właściwie jest?

Kwas l polimlekowy jest związkiem chemicznym, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Z czasem jest go jednak mniej. Dlatego też obecnie jest on uważany za jeden z najbardziej skutecznych stymulatorów tkankowych, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Wykonywanie zabiegów na twarz i ciało z jego użyciem jest mało inwazyjne i z reguły bezpiecznie.

 

Sam zabieg nie trwa długo. Wykonuje się go najczęściej w kilku seriach, które następują po sobie w regularnych odstępach czasu. Wtedy też, dzięki użyciu kwasu polimlekowego, możemy osiągnąć spektakularne efekty. Do zabiegu stosuje się cienką igłę, przy pomocy której produkt jest wstrzykiwany w tkankę podskórną. Bezpośrednio po aplikacji możemy odczuwać lekki dyskomfort, ponieważ klas polimlekowy „rozpycha” naszą skórę.

 

Po odczekaniu od 2 do 3 dób efekt uczucia wypełnienia zupełnie znika. Dzieje się tak, ponieważ woda, która jest zawarta w produkcie wchłania się w tkanki, natomiast kwas w nich pozostaje, stymulując organizm do odbudowy kolagenu. Co więcej, sam proces podawania preparatu nie jest bolesny. Miejscowo można zastosować także znieczulenie w formie żelu. Zabieg aplikacji kwasu polimlekowego nie wymaga rekonwalescencji.

 

Tak naprawdę po wyjściu z salonu możemy udać się z powrotem do domu, pracy czy na zakupy. Proces starzenia się jest nieunikniony. Ma na to wpływ wiele czynników, przede wszystkim jest to wiek, ale także zmiany hormonalne, do jakich zachodzi w organizmie, promieniowanie UV, długotrwały stres czy choroba. Skóra traci wtedy swoją naturalną jędrność i gęstość.

Kwas Polimlekowy

Jeżeli zauważyłeś, że Twoja skóra przestaje być jędrna i elastyczna jak kiedyś, pojawiły się u Ciebie pierwsze oznaki starzenia się, nie wpadaj w panikę! Nie musisz od razu umawiać wizyty w klinice chirurgii plastycznej, by zyskać spektakularne efekty w prosty i bezpieczny sposób.

 

Kwas polimlekowy to jedna z najnowocześniejszych substancji, która zdobyła uznanie w świecie pielęgnacji skóry. Działa on delikatnie, ale skutecznie, pomagając przywrócić skórze młodzieńczą świeżość i blask.

 

Zapoznaj się z artykułem i poznaj, czym jest kwas polimlekowy oraz kwas l-polimlekowy. Odzyskasz dawną witalność skóry w szybkim czasie. Efekty zabiegu z jego użyciem utrzymują się nawet do kilku lat.

Profesjonalne zabiegi szyte na miarę:

 

 

Laser – Mezoterapia – Makijaż permanentny – Kwasy – Egzosomy – Biostymulatory – Nici PDO – Nici PLLA – Usuwanie laserowe – Peeling – Oczyszczanie manualne - Wolumetria twarzy - Modelowanie ust - Toksyna botulinowa.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©Atelier Piękna

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu
Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu

Adres:

ul. Zwycięstwa 234,  75-001 Koszalin

 

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 18:00

sobota - niedziela: Zamknięte

Atelier Piękna

 

tel: +48 792 989 050

 

mail: marta-mielke@wp.pl

Info:

Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu
Zabiegi kosmetyczne w okolicy Koszalina i Kołobrzegu